Tagormet
 

Frezowanie kół zębatych

W naszej firmie zawsze dbamy o to, aby zaproponować naszym klientom kompleksowy zakresu usług, dopasowanych do ich potrzeb i oczekiwań. Dlatego też proponujemy frezowanie kół zębatych na indywidualne zamówienie. Prace te wykonujemy najczęściej zakładom produkcyjnym wielu branż, w tym chociażby technicznej, motoryzacyjnej, chemicznej i innych.

Precyzyjne wykonywanie elementów

Mamy świadomość, że wykonywanie kół zębatych wymaga najwyższej precyzji, aby dostosować poszczególne elementy do całej instalacji. Dlatego też w tym celu wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone i niezawodne maszyny ze sterowaniem numerycznym CNC. Dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić nie tylko najwyższą dokładność wykonania poszczególnych części, ale także powtarzalność. Wykorzystywane przez nas frezarki CNC gwarantują także szybką pracę, co z kolei przekłada się na krótki termin realizacji usługi.

Rodzaje frezowania w przypadku uzębienia prostego, śrubowego i innych

Istnieje kilka rodzajów frezowania kół zębatych, jednak w naszej firmie najczęściej wykorzystujemy metodę obwiedniową. Polega ona na obwodzeniu zarysu boku zęba, stopniowo zmieniając położenie krawędzi skrawającej narzędzia. Stosujemy ją przede wszystkim w przypadku uzębienia prostego, śrubowego, wewnętrznego czy zewnętrznego (koła walcowe).

Aby zamówić konkretne elementy, należy skontaktować się z nami i przekazać niezbędne rysunki techniczne i preferowaną specyfikację. Najczęściej jest to kąt pochylenia linii śrubowej, zarys zęba, wielkość i typ złącza czy średnica podziałowa koła. Umożliwiamy także wybór wymaganej klasy przedmiotu, które najczęściej określane są przez międzynarodowe normy, np. DIN.

W zależności od potrzeb i oczekiwań klientów, wykonujemy jednorazowe zlecenia, jak również jesteśmy otwarci na stałą współpracę, opartą o regularne dostarczanie zamówionych części.

Jeśli szukasz rzetelnej firmy, która wykona dla Ciebie poszczególne elementy metalowe – zgłoś się do nas. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy najlepsze rozwiązania i – co najważniejsze – szybko wykonamy niezbędne elementy z zachowaniem najwyższej precyzji wykonania.

 
 
Copyright Tagormet 2010 by Sebastian Sienicki