Tagormet
 

Obróbka plastyczna metalu

Dzięki nowoczesnemu i rozbudowanemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie podjąć się nawet skomplikowanych zleceń. Oprócz skrawania i produkcji elementów i części maszyn, obróbka plastyczna metalu jest silną stroną działalności firmy Tagormet. Jesteśmy w stanie zmienić kształt obiektów dostarczanych przez Klienta, ich wymiarów lub wyprodukować zupełnie nowe elementy o pełnej zgodności z dostarczonym projektem czy specyfikacją.

na czym polega wiadczona przez nas usługa?

Obróbka plastyczna metali (zwana inaczej odkształcaniem) polega na oddziaływaniu konkretnych sił na dany element po to, by uzyskać planowany kształt. W zależności od potrzeb procesy te wykonuje się na zimno lub w wysokiej temperaturze. Wpływa to między innymi na zmianę parametrów technicznych poszczególnych elementów.

Cechą szczególną odkształcania plastycznego jest fakt, że po przerwaniu oddziaływania sił na daną powierzchnię, nie powraca ona do poprzedniej postaci.

Dzięki tego typu obróbce możemy otrzymać dowolne rozmiary i kształty elementów metalowych, z których można stworzyć dowolne konstrukcje.

jakie są rodzaje odkształcenia metali?

Dzięki nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie maszynom w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów obróbki plastycznej przedmiotów metalowych. Bardzo często wykorzystuje się je do zmiany ich wymiarów. W tym celu przeprowadzamy wydłużanie, spęczanie, zwiększanie i zmniejszanie szerokości, wgłębianie, zakrzywianie i skręcanie.

W przypadku zamówień na poszczególne elementy konstrukcyjne, takie jak chociażby pręty, druty, profile czy blachy wykonuje się walcowanie, ciągnienie, kucie oraz tłoczenie. W naszej firmie stawiamy na te metody odkształcania, które pozwolą zachować najlepsze parametry techniczne poszczególnych przedmiotów.

zastosowanie obróbki plastycznej metali

Ze względu na bogaty park maszynowy, wykorzystywany przez naszą firmę, a także wykwalifikowany i doświadczony personel wykonujemy niezwykle szeroki zakres usług. Pozwala on na stworzenie elementów o różnych wymiarach i kształtach.

Zastosowanie wykonywanych przez nas przedmiotów obejmuje zakłady produkcyjne wielu branż, w tym chociażby motoryzacyjnej, lotniczej, kolejowej, technicznej, maszynowej i innych. Często z naszych usług korzystają także firmy zajmujące się produkcją dekoracji metalurgicznych.

Pracujemy na różnego rodzaju materiałach głównie stali. Osiągnięcie tak precyzyjnych rezultatów oraz dbałość nawet o najmniejsze detale podczas pracy umożliwiają specjalistyczne sprzęty – mamy ich w naszym parku maszynowym ponad 200. Należą do nich m.in. prasy hydrauliczne, mimośrodowe oraz cierne przeznaczone do kucia.

Jeśli szukasz rzetelnej firmy, która wykona dla Ciebie poszczególne elementy konstrukcji metalowych, zgłoś się do nas już dziś i prześlij nam rysunki techniczne, a w krótkim czasie otrzymasz wszystkie niezbędne przedmioty!

 
 
Copyright Tagormet 2019 by Sebastian Sienicki