Tagormet
 

Przeciąganie otworów wieloklinowych oraz wielowypustowych

Nasza firma specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług z zakresu obróbki metali w technologii CNC. Jedną z nich jest przeciąganie otworów wieloklinowych oraz wielowypustowych. Jest to niezwykle ważny proces, niezbędny w zakładach produkcyjnych wielu branż, w tym między innymi motoryzacyjnej, budowlanej czy technicznej.

Na czym polega proces przeciągania?

Proces przeciągania polega na wykonywaniu różnego rodzaju otworów w elementach metalowych. Elementem wyróżniającym tego typu pracę jest fakt, że naddatek materiału usuwany jest podczas jednego przejścia narzędzia. W innych obrabiarkach usuwanie naddatku wykonywane jest etapami. W przypadku większej ilości niepotrzebnego materiału w przeciągarkach stosuje się kilka elementów obrabiających.

Narzędziem jakie wykorzystuje się w procesie przeciągacza jest przeciągacz. Umożliwiają wykonanie otworów kształtowych, rowków, płaszczyzn oraz bardziej złożonych powierzchni. Ich ostrza przystosowane są do charakterystycznego trybu pracy.

Na realizację tego typu usług możemy sobie pozwolić dzięki bogato wyposażonemu parkowi maszynowemu.

Nowoczesna technologia

Niewątpliwym atutem proponowanych przez nas usług przeciągania otworów wieloklinowych oraz wielowypustowych jest szybkość obróbki poszczególnych elementów, dokładność oraz powtarzalność.

Aby zapewnić najlepsze parametry pracy naszych urządzeń, są one wykonane ze sprawdzonych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, jak również niekorzystne czynniki zewnętrzne. Zastosowane w nich nowoczesne technologie zapobiegają ewentualnym awario a elementy wykonywane są zgodne z wprowadzoną specyfikacją techniczną.

Realizacja usługi

W zależności od potrzeb, jesteśmy otwarci na realizację jednorazowej usługi, jak również regularną współpracę, opartą o dostawy poszczególnych elementów, jednakże ze względu na zastosowanie stosunkowo drogiego narzędzia, usługi te wykonywane są w dużych seriach. Najczęściej naszymi klientami są producenci z branży technicznej, motoryzacyjnej czy budowlanej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące realizowanej przez nas usługi przeciągania otworów, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

 
 
Copyright Tagormet 2019 by Sebastian Sienicki